Umywalka łazienkowa – czym kierować się przy jej zakupie?

Umywalka łazienkowa
Strona główna » Porady » Umywalka łazienkowa – czym kierować się przy jej zakupie?
/ / Drukuj Drukuj

Umywalka to, poza sedesem oraz wanna lub kabiną prysznicową, niezbędny element wyposażenia każdej łazienki i projektów wnętrz. Poniższe porady ułatwią nieco jej wybór.

Umywalka łazienkowa

Jak montować umywalkę łazienkową?

Jeśli chodzi o sposób montażu, do wyboru mamy zarówno umywalki wiszące mocowane na postumencie lub półpostumencie, jak i nablatowe, podblatowe oraz meblowe. Pierwsze z nich montuje się do ściany przy pomocy wkrętów lub śrub. Najlepiej sprawdzą się one w toaletach o niewielkim metrażu.

Gdy zależy nam na rozwiązaniu solidnym i praktycznym, postawmy na umywalkę postawioną na blacie lub ozdobnej szafce – w ten sposób zyskamy dodatkową przestrzeń na przechowywanie środków czystości i kosmetyków.

Jeśli chodzi natomiast o umywalki podblatowe, to montuje się je, jak sama nazwa wskazuje, pod blatem szafki lub blatem wiszącym. Dzięki niej uzyskujemy sporą ilość wolnej przestrzeni.

Jaki syfon do umywalki?

Do wyboru mamy syfon butelkowy, który w dolnej części posiada osadnik pod postacią przykręcanej miski, gdzie gromadzą się cięższe zanieczyszczenia, syfon S-owy z zamknięciem wodnym w kształcie litery S (do jego zalet zalicza się łatwość w czyszczeniu; niestety, zajmuje sporo miejsca), syfon z zamknięciem kulowym (gwarantuje zamknięcie zwrotne przed wstecznym przepływem ścieków), syfon typu CLOU (przepływ odbywa się tutaj bezpośrednio do kanalizacji lub obejściem przez rurę przelewową zlokalizowaną z tylu ściany umywalki) oraz syfon podtynkowy (stosowany w przypadku umywalek dla osób niepełnosprawnych; umieszcza się go na specjalnym stelażu podtynkowym lub w bruździe ściennej).

syfon

Zobacz także:

Aktualności

  • Nasza najnowsza realizacja to 300 metrowy dom »
  • Apartamenty Cosmopolitan
    Cosmopolitan to 44 piętrowy prestiżowy budynek »
  • Oto nasz kolejny, świeżo oddany apartament, tym »

Zapraszamy do kontaktu

(22) 266 83 10,

Posiadamy ubezpieczenie OC o numerze 2017-383500206 w firmie AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na kwotę 500 000 złotych.