Architekt wnętrz

Kim jest architekt/projektant wnętrz i jaką ma wiedzę?

Na początek krótkie wyjaśnienie: kto to jest architekt wnętrz? To osoba, która zdobyła odpowiednie wykształcenie w kierunku projektowania pomieszczeń użytkowych. Szeroka wiedza w połączeniu z nabytym doświadczeniem sprawiają, że wyróżnia ją:

  • znajomość materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych – w tym ich cen i jakości,
  • umiejętność dobierania kolorów, oświetlenia oraz wyposażenia (wyczucie estetyki),
  • znajomość licznych stylów aranżacji i bieżących trendów w wystroju wnętrz mieszkań, domów, apartamentów,
  • empatia i dogłębne zrozumienie potrzeb klienta,
  • pomysłowość – gdy np. trzeba urządzić mało ustawne mieszkanie, sprytnie zaaranżować ciasny przedpokój czy wypełnić nietypową wnękę,
  • wiedza o tym, w jaki sposób rozmawiać z klientami, aby jak najlepiej pomóc im w zrealizowaniu marzenia o idealnym domu.

W Deco Nova  działamy od 2003 roku. Mamy za sobą lata doświadczenia i pracy z wieloma klientami. Dbamy o nieustanny rozwój w branży. Zaangażowanie w każdy projekt, terminowość i dokładność do ostatnich detali – to nas wyróżnia. Przekonaj się o tym, umawiając się na pierwsze spotkanie. Zachęcamy też do zapoznania się z informacjami, zamieszczonymi poniżej. Są tam podane kolejne etapy współpracy z architektem. Pokazujemy też, od czego zależy cena za taką usługę na warszawskim rynku mieszkań i co się na nią składa.

architekt wnętrz

Współpraca z architektem wnętrz – krok po kroku

1. Kontakt 

Pierwszy krok do nawiązania współpracy to kontakt – telefoniczny, mailowy lub poprzez udostępniony na naszej stronie formularz. W ten sposób można umówić się z nami na bezpłatną, niezobowiązującą konsultację. Osobom, które są zainteresowane projektem, przesyłamy arkusz preferencji inwestora. Wypełnienie tego dokumentu pozwala dobrze przygotować się do pierwszego spotkania. Ułatwia to określenie swoich potrzeb i wymagań względem pomieszczeń mieszkalnych. Dzięki temu już od początku będziemy mogli zaproponować optymalne, spersonalizowane rozwiązania.

2. Wstępna, darmowa konsultacja

Spotykamy się z klientem w dogodnym, umówionym terminie, aby konkretnie porozmawiać o pomysłach na aranżację. Posiłkujemy się przy tym wypełnionym przez niego arkuszem preferencji oraz rzutami pomieszczeń, dostarczonymi przez dewelopera. My słuchamy propozycji i pomysłów inwestora, a także dzielimy się swoimi spostrzeżeniami i ideami. Ustalamy m.in.:

  • rozkład poszczególnych pomieszczeń,
  • układ mebli i wyposażenia we wnętrzach mieszkań, domów, apartamentów,
  • przebieg instalacji elektrycznych i hydraulicznych,
  • możliwość i opcje ewentualnego wyburzenia ścian działowych.

Wstępnie określane są założenia budżetowe, które zestawiamy z życzeniami klienta. Jako architekci wnętrz stwierdzamy, co i w jakim zakresie będziemy w stanie zrealizować.

Podczas tego pierwszego spotkania często zadawane jest nam pytanie: jaka jest cena usługi projektowania wnętrz? Prezentujemy wtedy szczegółowo, ile kosztuje wykonanie samego projektu oraz co się na niego składa. Wskazujemy również, co wpływa na ostateczną cenę za całość usług architekta/projektanta.

Po konsultacji, gdy inwestor decyduje się na współpracę, następuje podpisanie zamówienia na projekt .

3. Projektowanie i wizualizacja

Na podstawie dotychczasowych ustaleń przygotowujemy projekt funkcjonalnego układu poszczególnych pomieszczeń. Przedstawiamy inwestorowi trzy koncepcje. Uwzględniane są rzuty poszczególnych elementów wnętrza (ściany, posadzki, proponowane zmiany w zakresie instalacji) oraz rozmieszczenie wszystkich elementów wyposażenia. Gdy zostało to uprzednio uzgodnione, w projekcie zaznaczamy też nowy układ ścian. Z trzech koncepcji wybierana jest następnie jedna, którą dalej rozwijamy. Inwestor tymczasem może poszukać inspiracji do aranżacji swoich wnętrz. Ze swojej strony polecamy do tego Pinterest, Homebook.pl oraz magazyny wnętrzarskie. Pomoże nam to wspólnie ustalić kierunek dalszych prac.

Po wykonaniu projektu przychodzi czas na wizualizację. Polega to na przygotowaniu trójwymiarowego modelu wnętrz z uwzględnieniem wspomnianych wyżej inspiracji. Dzięki temu inwestor zobaczy, jak będą prezentować się najważniejsze pomieszczenia jego domu po zakończeniu współpracy. Nie musi więc sobie tego wyobrażać – może naocznie przekonać się, że będzie dokładnie tak, jak sobie tego zażyczył. Ważna uwaga: dobra wizualizacja jest niemal nie do odróżnienia od fotografii, wykonanych już po wykonaniu wszystkich działań aranżacyjnych. To świadczy o tym, z jaką dokładnością pracujemy, realizując ustalone wcześniej z klientem wizje! 

4. Inwentaryzacja

Gdy inwestor odebrał już lokum od dewelopera, przechodzimy do kolejnego etapu. Jego celem jest upewnienie się, czy wszystko, co dotychczas zaplanowano, może zostać zrealizowane. Tutaj dokonywane są ostatnie pomiary. Wykonujemy niezbędne ujęcia fotograficzne, które pomogą w realizacji następnych etapów. To czas na wprowadzenie ewentualnych poprawek i niewielkich zmian w koncepcji. Inwentaryzacja jest również potrzebna do rzetelnej wyceny dalszych prac. Gdy robimy zabudowę pod wymiar, musimy bowiem wiedzieć, jaką dokładnie przestrzeń będziemy wypełniać. I to właśnie po tej wizycie możemy zacząć sporządzać ostateczny cennik za całość naszych usług.

5. Kosztorys

Gdy mamy już dopracowany projekt, przychodzi czas na dobór materiałów. Wraz z inwestorem oglądamy próbki, odwiedzamy sklepy i ustalamy, co znajdzie się w mieszkaniu/apartamencie. Na podstawie dotychczasowych informacji powstaje następnie przejrzysty, jasny kosztorys, zawierający:

  • wyszczególnienie wszystkich stosowanych materiałów,
  • ich ilość/liczbę wraz z ceną każdego z nich,
  • koszty robocizny,
  • cenę za wszelkie prace stolarskie (meble + ich wykonanie).

Biorąc pod uwagę wcześniejszą wiedzę oraz powyższe informacje, jesteśmy już w stanie określić całościowy cennik za usługi projektanta – obejmujący projekt oraz jego realizację.

6. Dokumentacja techniczno-wykonawcza

Ten etap to przygotowanie zwymiarowanego i poprawnie opisanego projektu. Na jego podstawie poszczególne ekipy będą wykańczać daną inwestycję. Staranne zrealizowanie tego kroku przez architekta wnętrz daje gwarancję, że wszystko zostanie poprawnie zainstalowane i ułożone. Pozwala to uniknąć błędów takich jak np. zaczepiające o mebel drzwi czy umywalka, która nie mieści się w założonej uprzednio przestrzeni.

7. Wykończenie oraz nadzór architektoniczny

Współpraca architekta z inwestorem nie kończy się na projekcie. Wspieramy klienta aż do momentu, gdy będzie wprowadzał się do już wykończonego mieszkania. Dlatego też zapewniamy nadzór architektoniczny w każdym stadium wykańczania wnętrza. Angażujemy sprawdzone i zaufane ekipy. Inwestor nie musi zatem osobiście pilnować przebiegu prac. Jesteśmy do dyspozycji i pomocy do momentu zdania lokalu klientowi.

Współpraca z architektem wnętrz

Projektant wnętrz

Architekci wnętrz – wiedza plus rozwiązania na miarę Twych potrzeb

Samodzielne wykańczanie nowego mieszkania jest niemałym wyzwaniem. To nie tylko kwestia kosztów, ale i poświęconego czasu, sporej wiedzy do przyswojenia oraz… ryzyka pomyłek. Alternatywą jest zatrudnienie ekspertów, którzy zajmują się tym na co dzień – od kilkunastu lat. Ekipa Deco Nova zaprasza do współpracy! Gwarantujemy rozsądne koszty za naszą pracę, uwzględniające budżet klienta i specyfikę projektu.

Jakie korzyści można odnieść, decydując się na usługi profesjonalnego? Oto niektóre z nich:

  • idealne dopasowanie domowej przestrzeni do indywidualnych potrzeb przyszłych lokatorów,
  • spersonalizowane koncepcje funkcjonalnego układu wnętrz (3 sztuki), z których inwestor wybierze ten najlepszy,
  • kompleksowa wizualizacja wybranego układu – dzięki niej wiadomo, jak całe mieszkanie będzie prezentować się po jego wykończeniu,
  • wsparcie w każdej fazie projektowania i realizacji,
  • gwarancja bezpieczeństwa zastosowanych rozwiązań (takich jak np. wyburzenie ściany działowej czy poszerzenie drzwi),
  • ostateczny efekt w postaci mieszkania gustownego, estetycznego, a przy tym maksymalnie funkcjonalnego.
Projektant wnętrz

Ile to wszystko kosztuje?

Kupujący nowe lokum często zastanawiają się, czy warto zatrudniać projektanta. Aby rozwiać te wątpliwości, na początek proponujemy bezpłatną konsultację . Takie pierwsze spotkanie jest niezobowiązujące – po nim można spokojnie zdecydować, czy chce się podjąć współpracę z naszymi architektami. Służy ono temu, abyśmy mogli lepiej poznać oczekiwania inwestora i zaproponować optymalne rozwiązania.

Gdy decyzja o współpracy zapadnie, zaproponujemy stawkę, odpowiadającą umówionym wspólnie pracom. Jaka jest cena za metr? Koszt pełnego, podstawowego projektu wszystkich pomieszczeń to 229 zł brutto/m² (cena ta może być niższa w przypadku rezygnacji inwestora z wizualizacji 3d, pracujemy wtedy na modelu i koszt projektu wynosi 189 złotych za metr). W tej cenie zawiera się cała dokumentacja projektowa (teczka + USB). Pozostałe koszty uzależnione są m.in. od wyboru materiałów i zakresu dalszych prac.  Dodatkowo – jako gratis – proponujemy inwestorowi odbiór nowego mieszkania. Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na konsultację w dogodnym terminie! Projektujemy mieszkania i apartamenty w Warszawie  i okolicach.