Wybieramy narzuty na łóżko do sypialni

Strona główna » Porady » Wybieramy narzuty na łóżko do sypialni
/ / Drukuj Drukuj

Łóżko znajdujące się w naszej sypialni powinno być nie tylko wygodne, lecz także kusić oko. W osiągnięciu tego drugiego pomoże nam odpowiednio dopasowana narzuta.

Rozmiar narzuty na łóżko do sypialni

Rozmiar narzuty należy dopasować do funkcji, jaką chcemy, by spełniała. Gdy ma zasłaniać całe łózko i sięgać aż do podłogi, niezbędne będzie dokładne zmierzenie jego szerokości i długości, a następnie dodanie do nich wysokości od podłogi do górnego krańca materaca. Warto doliczyć kilka dodatkowych centymetrów z każdej strony – pościel zabiera nieco miejsca, unosząc odrobinę narzutę.

Jaki materiał narzuty na łóżko do sypialni?

Na narzucie nie warto oszczędzać. Ma ona bowiem osłaniać łóżko oraz pościel i być stale na widoku. Najlepiej do tego celu sprawdzi się materiał wysokiej jakości, który nie będzie się gniótł i nie będzie go trzeba często prać i prasować. Narzuta na lato powinna być uszyta z cienkiej tkaniny, na zimę warto kupić model wykonany z dzianiny, futerka lub pikowany – wypełniony włókniną i wyposażony w podszewkę.

Kolorystyka narzuty na łóżko

To, jaki kolor będzie mieć narzuta na łóżko zależy od wystroju naszej sypialni i dominujących tam barw. Najpraktyczniejsze są te we wzory, jako że nie widać na nich drobnych zabrudzeń. Jednokolorowe, owszem, prezentują się bardziej elegancko, lecz znacznie łatwiej dostrzec na nich zagniecenia czy plamki.

Zobacz także:

Aktualności

  • Oto nasz kolejny, świeżo oddany apartament, tym »
  • Nasza kolejna inwestycja to 3 pokojowe mieszkanie w »
  • Trzypokojowe mieszkanie zlokalizowane na »

Zapraszamy do kontaktu

(22) 266 83 10, 609 770 222

Posiadamy ubezpieczenie OC o numerze 2017-383500206 w firmie AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na kwotę 500 000 złotych.