Mieszkanie na poddaszu – jak optycznie je powiększyć?

Mieszkanie na poddaszu
Strona główna » Porady » Mieszkanie na poddaszu – jak optycznie je powiększyć?
/ / Drukuj Drukuj

Nasze poddasze nie należy do najbardziej przestronnych? Bez obaw – wystarczy zastosować kilka trików aranżacyjnych przygotowanych przez ekspertów z Deco Nova, dzięki którym będzie ono wyglądało na znacznie większe niż w rzeczywistości.

Mieszkanie na poddaszu

Poddasze – jakie kolory sprawdzą się tam najlepiej?

Niezawodny sposób na optyczne powiększenie mieszkania na poddaszu to zastosowanie odpowiednich kolorów. Ściany najlepiej pomalować na biało lub postawić na jeden z pastelowych odcieni – niezwykle modną w ostatnim czasie miętę, rozbielony błękit czy lawendę. Pierwsze z rozwiązań najlepiej sprawdzi się na poddaszach o skomplikowanym układzie dachu.

Nigdy nie należy malować skosów na mocny kolor – jeszcze bardziej przytłoczy to pomieszczenie. Oprócz tego, nie powinno się odcinać intensywną barwą ścianki kolankowej – poddasze będzie wówczas wyglądało na jeszcze mniejsze. Warto także zdawać sobie sprawę z faktu, że wykańczając skosy i sufity naturalnymi deskami, optycznie obniżymy pomieszczenie.

Aranżując tego typu problematyczne wnętrze, należy tak połączyć ze sobą barwy i materiały, by współgrały ze sobą. Brak kolorystycznych kontrastów, nada mu przestronności.
Wybierając podłogę na poddasze, unikajmy modeli z wyraźnymi rysunkami słojów – mogłyby one niepotrzebnie zdominować poddasze.

Triki aranżacyjne

W celu optycznego powiększenia poddasza, warto zastosować duże lustra lub przeszklenia. Tego typu świetliste płaszczyzny dodadzą wnętrzu przestronności. Pomieszczenia zyskają przestrzeń, gdy oddzieli się je drzwiami przeszklonymi lub z mlecznego szkła. Materiał ten pojawić może się również na innych meblach, na przykład blacie stołu. Ciasną łazienkę doskonale rozświetli duża tafla lustra przyklejona na ścianę nad wanną lub umywalką. Kinkiety zamontowane na jego płaszczyźnie podwoją efekt świetlny.

Zobacz także:

Aktualności

  • Nasza najnowsza realizacja to 300 metrowy dom »
  • Apartamenty Cosmopolitan
    Cosmopolitan to 44 piętrowy prestiżowy budynek »
  • Oto nasz kolejny, świeżo oddany apartament, tym »

Zapraszamy do kontaktu

(22) 266 83 10,

Posiadamy ubezpieczenie OC o numerze 2017-383500206 w firmie AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na kwotę 500 000 złotych.