Aranżacje balkonu w wersji mini

Aranżacje balkonu
Strona główna » Porady » Aranżacje balkonu w wersji mini
/ / Drukuj Drukuj

Jak zaaranżować balkon w bloku? Oto kilka inspiracji, które mogą okazać się przydatne podczas projektowania tej przestrzeni.

Aranżacje balkonu

Podłoga

Balkon najlepiej wyłożyć płytkami gresowymi, które są uniwersalne, funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Najlepszym rozwiązaniem będzie jego wersja antypoślizgowa, odporna na ścieranie i mrozoodporna. Aranżując balkon w wersji mini warto postawić na płytki w jasnych kolorach, które sprawią, że przestrzeń będzie wyglądała na większą niż w rzeczywistości, światło będzie się w nich ładnie odbijać, a kurcz czy zacieki z deszczu nie będą bardzo widoczne. Aby gres mógł nam służyć przez wiele lat, należy zadbać o staranne jego położenie z wykorzystaniem mrozoodpornego kleju i elastycznej fugi.

Gdy na balkonie chcemy się poczuć jak w ogrodzie, postawmy na wykładzinę ze sztucznej trawy, którą przed nadejściem sezonu jesienno – zimowego z łatwością zwiniemy i przechowany do wiosny.

Gdy nasz balkon jest zadaszony i obudowany z każdej strony, podłogę na naszym balkonie możemy wyłożyć drewnem, które będzie się prezentowało niezwykle efektownie.

Umbelowanie

Aranżując balkon o niewielkim metrażu, warto rozważyć zakup mebli składanych lub sztaplowanych, które zajmują o wiele mniej miejsca niż ich tradycyjna wersja. Najlepiej, aby miały one kształt prostokąta, kwadratu lub trójkąta – dostawiając je do ściany lub rogu, zaoszczędzimy sporo przestrzeni. Równie praktycznym rozwiązaniem jest stół mocowany do balustrady z możliwością opuszczania i podnoszenia blatu.

Przechowywanie

Nasz balkon nie może się obejść bez skrytek, w których będziemy mogli schować akcesoria do pielęgnowania roślin czy poduszki do mebli. Dobrze w tej roli sprawdzi się na przykład ławka pełniąca równocześnie funkcję kufra lub skrzynia z wytrzymałym wiekiem, które można wykorzystać w roli siedziska.

O pomoc w aranżacji balkonu możemy się zgłosić do fachowców z firmy Deco Nova, którzy zaaranżują tę przestrzeń w taki sposób, by była jednocześnie estetyczna i funkcjonalna.

balkon

Zobacz także:

Aktualności

  • Nasza najnowsza realizacja to 300 metrowy dom »
  • Oto nasz kolejny, świeżo oddany apartament, tym »
  • Nasza kolejna inwestycja to 3 pokojowe mieszkanie w »

Zapraszamy do kontaktu

(22) 266 83 10,

Posiadamy ubezpieczenie OC o numerze 2017-383500206 w firmie AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na kwotę 500 000 złotych.

Działamy razem z: https://wynajempracownikow.pl