Aranżacja wnętrz w stylu kolonialnym

Strona główna » Porady » Aranżacja wnętrz w stylu kolonialnym
/ / Drukuj Drukuj

Styl kolonialny swoje początki ma w roku XIX. Narodził się w brytyjskich posiadłościach, które znajdowały się w Afryce i Azji. Jest połączeniem egzotyki i klasycznego wystroju pomieszczeń. Wszystkie mieszkania, jakie powstają w tym stylu są eleganckie, funkcjonalne, a przy tym bardzo przytulne.

Meble

Meble w stylu kolonialnym można porównać do tych, które występują w stylu wiktoriańskim, z tą różnicą, że są produkowane z drewna egzotycznego (tek, mahoń, palisander, akcja azjatycka). Pojawiają się na nich zdobienia nawiązujące do kultury i sztuki Indii i Azji. Aby uzyskać efekt lekkości i przytulności, do drewna dołączony jest rattan lub bambus. Dzięki temu całość wygląda w bardzo efektowny, a jednocześnie atrakcyjny sposób.

Ozdoby rodem z dalekich krajów

We wnętrzach w stylu kolonialnym nie brak ozdób, które nawiązują do dalekich podróży. Przestrzeń urozmaicana jest o maski, figurki, a także wiele innych pamiątek, jakie można przywieźć z egzotycznych wojaży. Częstym elementem wystroju są oprawione w piękne ramy mapy. W reprezentatywnym i widocznym miejscu w domu musi obowiązkowo stać globus.

Ciekawym zabiegiem dekoracyjnym stosowanym we wnętrzach są także parawany wykonany z ażurowych, finezyjnych materiałów. Często są one kolorowe. Przyciągają dzięki temu wzrok i uatrakcyjniają wnętrze.

Jakie kolory do wnętrz?

Inspiracją do aranżacji wnętrz są wszystkie kolory ziemi. Można tutaj wymienić:

  • odcienie kremowe,
  • beże,
  • brązy.

Oprócz tradycyjnych farb, ściany zdobią także tapety z motywami roślinnymi lub kwiatowymi.

Tkaniny we wnętrzach kolonialnych

Jeżeli chcesz ocieplić wnętrze poprzez tkaniny, wybieraj przede wszystkim muślin. Można z niego wykonać firany oraz niezwykle dekoracyjny baldachim, który sprawi, że przestrzeń sypialniana będzie niezwykle elegancka i ozdobna.

Dobrym rozwiązaniem do okien są także żaluzje z ciemnego drewna lub bambusowe rolety.

Rośliny

We wnętrzach urządzanych w stylu kolonialnym nie może zabraknąć roślin. Dobrym wyborem będą storczyki oraz jaśmin. Można także zdecydować się na typowo zielone kwiaty posiadające wielkie liścia. Można poszukać tych, których naturalnym środowiskiem jest Azja lub Afryka. Wprowadzą one do wnętrza niesamowity klimat.

Zobacz także:

Aktualności

  • Nasza najnowsza realizacja to 300 metrowy dom »
  • Oto nasz kolejny, świeżo oddany apartament, tym »
  • Nasza kolejna inwestycja to 3 pokojowe mieszkanie w »

Zapraszamy do kontaktu

(22) 266 83 10,

Posiadamy ubezpieczenie OC o numerze 2017-383500206 w firmie AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na kwotę 500 000 złotych.

Działamy razem z: https://wynajempracownikow.pl