Jak zbudować antresolę?

Antresola
Strona główna » Porady » Jak zbudować antresolę?
/ / Drukuj Drukuj

Najlepszym sposobem na zagospodarowanie wysokiego, niekiedy przytłaczającego swoim rozmiarem, mieszkania jest zbudowanie antresoli – pomieszczenia na półpiętrze, które może pełnić rozmaite funkcje – od sypialni, przez domowe biuro, aż po przytulną biblioteczkę.

Antresola

Antresola – jaka wysokość pomieszczenia?

Podczas budowania antresoli, pod uwagę w pierwszej kolejności musimy wziąć jej możliwą wysokość. Aby korzystanie z niej było wygodne, powinniśmy mieć możliwość swobodnego przebywania na niej w pozycji wyprostowanej. Antresola najlepiej sprawdzi się w mieszkaniu o wysokości około 4 metrów. Gdy przestrzeń ta ma pełnić jedynie funkcję sypialni, jej wysokość może zaczynać się od 1,2 metra.

Antresola – z czego się ją buduje?

W przypadku dużych pomieszczeń, warto rozważyć budowę półpiętra. W tych o mniejszym metrażu najczęściej stosuje się antresole przymocowane do belek znajdujących się w ścianie lub opierające się na filarach. Wykonuje się je z rozmaitych materiałów różniących się między sobą twardością i wytrzymałością. Zalicza się do nich między innymi stal, drewno oraz żelbet (ten ostatni stosuje się najczęściej jeszcze na etapie budowy domu). Antresolą można zbudować samodzielnie lub zaopatrzyć się w wersję gotową, przeznaczoną do złożenia. Jeżeli chcemy mieć gwarancję, że w 100% spełni ona nasze wymagania, jej stworzenie warto powierzyć ekspertom z firmy Deco Nova.

Zobacz także:

Aktualności

  • Nasza najnowsza realizacja to 300 metrowy dom »
  • Oto nasz kolejny, świeżo oddany apartament, tym »
  • Nasza kolejna inwestycja to 3 pokojowe mieszkanie w »

Zapraszamy do kontaktu

(22) 266 83 10,

Posiadamy ubezpieczenie OC o numerze 2017-383500206 w firmie AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na kwotę 500 000 złotych.

Działamy razem z: https://wynajempracownikow.pl