Świeży trend: jak łączyć metalowe elementy, aby osiągnąć luksusowy wygląd

metalowe elementy
Strona główna » Porady » Świeży trend: jak łączyć metalowe elementy, aby osiągnąć luksusowy wygląd
/ / Drukuj Drukuj

Kiedy mosiądz i złoto zaczęły pojawiać się w magazynach designerskich, panowała atmosfera retro. Dodanie do tego kombinacji metalicznych tonów, zmienia pokój, nadając mu szyk rodem z XXI wieku.

Połączenie metali dodaje iskrę elegancji w dekoracji Twojego mieszkania. A kombinacja ta jest niezbędna – złoto i mosiądz ogrzewają chłodny efekt srebra i platyny.

Najlepszy sposób na dodanie kombinowanych metali, to małe ilości. Lampa albo oprawa oświetleniowa to najlepsze rozwiązanie, aby nadać przestrzeni mocnego akcentu.

Przedstawiamy kilka sposobów na włączenie tego trendu w Twoim mieszkaniu.

22

Ćwiczenie powściągliwości

Jeśli kochasz trend metalowy na tyle, że nie wahasz się go stosować, postaraj się aby wykończenia były subtelne. Wybierz jedną lustrzaną powierzchnię o wysokim połysku (jak stolik stojący obok kanapy na zdjęciu powyżej), podczas gdy pozostałe elementy będą miały bardziej matowy odcień.

23

Równowaga połączenia

Panel na ścianie w złotym odcieniu pięknie równoważy połyskujące srebrne elementy w sypialni na zdjęciu powyżej. Pomyśl o metalowych elementach jak o yin i yang: łącz błyszczące z matowym, ciemne z jasnym, ciepłe z zimnym, aby stworzyć harmonię i równowagę.

24

Zacznij od małych ilości

Nie ma potrzeby wydawania fortuny na dodawanie metalowych elementów w Twoim mieszkaniu. Kuchnia powyżej wygląda dobrze dzięki miedzianym stołkom barowym i metalicznej oprawce lampy. A dodawanie mniejszych, metalowych elementów w formie akcesoriów jest o wiele tańsze, niż całościowe miedziane wykończenie.

25

Mieszaj, nie dopasowuj

Powyższy salon ma kilka metalowych elementów: kanapa ma chromowane nóżki, stojak lampy zrobiony jest z polerowanej, czarnej cyny i jest jeszcze wpadająca w oko złota lampa w rogu. Połączenie tych trzech materiałów mogło nie wyglądać na dobry pomysł na papierze, jednak na żywo pasują do siebie idealnie.

26

Utrzymaj prostotę

Białe tło tej otwartej kuchni to idealny kolor w połączeniu z przerośniętymi złotymi wiszącymi abażurami. Chromowane wykończenia stołków barowych i krzeseł, zmiękczają drewniany kolor stołu.

27

Szukaj nieoczekiwanych kombinacji

Metalowe elementy to najbardziej oczywisty wybór podczas łączenia metali w pomieszczeniu. Ale jeśli uważnie spojrzysz na zdjęcie jadalni powyżej, zauważysz, że zastosowano tam kilka ciekawych alternatyw. Między innymi:

  • Tapeta
  • Metaliczna farba
  • Szklane akcesoria z wybitym metalicznym wzorem
  • Zasłony z połyskiem

Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne opcje, nie bój się dodać jednej, lub dwóch w swoim mieszkaniu. Łączenie metali dodaje natychmiastowego luksusowego wyglądu. Która kombinacja najbardziej Ci się podoba?

Zobacz także:

Aktualności

  • Oto nasz kolejny, świeżo oddany apartament, tym »
  • Nasza kolejna inwestycja to 3 pokojowe mieszkanie w »
  • Trzypokojowe mieszkanie zlokalizowane na »

Zapraszamy do kontaktu

(22) 266 83 10, 609 770 222

Posiadamy ubezpieczenie OC o numerze 2017-383500206 w firmie AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na kwotę 500 000 złotych.