Wilanów 85,5m², 4 pokoje

powrót do realizacji

To już trzecie mieszkanie, które zdajemy w przeciągu niespełna 2 tygodni. ? Ta realizacja charakteryzuje się ponadczasową i uniwersalną szarością w stonowanych odcieniach, która jest motywem wiodącym w całym mieszkaniu. Jedynie kilka zdecydowanych akcentów, takich jak czarna tapeta w sypialni, czy indywidualne dekoracje ścian w pokojach dzieci, przełamują ten porządek.

Największym wyzwaniem projektowym w prezentowanym lokalu było ergonomiczne rozplanowanie wszystkich pożądanych przez klienta funkcji i stref. Na 85m² znalazły miejsce dwie niezależne łazienki, jedna z wanną i ukrytymi w meblu pralką oraz suszarką, druga z dużym prysznicem zbudowanym na całej ścianie, bez brodzika i odpływem liniowym. Z dużej sypialni rodziców udało się wygospodarować bardzo funkcjonalną i pojemną garderobę z ukrytymi za lustrami wejściami. Pokój dzienny z jadalnią, otwarta kuchnia z wyspą i dużą lodówką typu side by side – całość przeplatana jest nowoczesnymi sprzętami AGD, oświetleniem oraz eleganckim, szarym drewnem. W centralnej części mieszkania, zaprojektowana została szafa z gablotą z własnym oświetleniem do wyeksponowania kolekcji klienta. Przestrzeń dzienną zamyka z jednej strony dekoracyjna, bielona cegiełka, wprowadzająca powiew „udomowionego” industrializmu, z drugiej zaś strony nowoczesne szkło drukowane na ścianie między kuchennymi szafkami – najlepsze połączenia funkcjonalności z dekoracją.

Od strony technicznej; w mieszkaniu wymieniliśmy większość grzejników, położyliśmy drewniane podłogi (deska warstwowa), gres w holu i łazienkach o powierzchni lapatto. Większość frontów meblowych wykonaliśmy z lakierowanego MDF lub luster, korpusy szaf i elementy drewniane to wysokiej jakości płyta laminowana, w łazienkach gdzie mamy kontakt z wilgocią zastosowaliśmy blaty z Corianu. W wielu miejscach zastosowano ekonomiczne oświetlenie led podkreślając wielopłaszczyznowość zabudów gk.

Dzięki kilku przemyślany decyzjom mieszkanie sprawia wrażenie przestrzennego, a jednocześnie przytulnego i przyjaznego dla użytkownika. Jest to dowód na to, że szarość może być przyjemna i pozytywna budując uniwersalną i dostojną scenografię dla barwnej rodziny.