Wilanów 57m², 2 pokoje

powrót do realizacji

Po raz kolejny przenosimy się do urokliwego Wilanowa, gdzie na jednym z nowo powstałych osiedli znajduje się nasza najświeższa realizacja. Niespełna 57 metrowe mieszkanie utrzymane zostało w neutralnych odcieniach bieli i ciepłej szarości, skontrastowane z czekoladową barwą egzotycznej podłogi. Elegancki, lakierowany parkiet wykonany z egzotycznej deski merbau stał się wizytówką całej inwestycji.

Bardzo dobry układ mieszkania i przemyślane ciągi komunikacyjne powodują, że mieszkanie zyskuje na swojej funkcjonalności. Pomimo niewielkiego metrażu zadbaliśmy o dużą ilość miejsca do przechowywania. Na wejściu zlokalizowana została obszerna szafa, łącząca funkcję garderoby i szafy gospodarczej. Celowo wykonana z białej, lakierowanej na wysoki połysk płyty MDF, odbija światło, zyskując przy tym na lekkości i powiększa wnętrze. Jej bok pokryło duże lustro, przechodzące płynnie w kierunku salonu.

Bryła nowoczesnej kuchni utrzymana została w jasnej kolorystyce, skontrastowanej z ciemnym, dębowym fornirem szafek i grafitowym blatem. Użycie wysokiej jakości materiałów i jej kilku poziomowe oświetlenie dodaje jej subtelnej elegancji. Zastosowanie białego AGD i szklanych paneli lacobel wizualnie odciąża całość. Z powierzchni kuchni wydzielona została jadalnia, która dalej otwiera się na salon. Proste, a zarazem bardzo przestronne pomieszczenie z centralnie umiejscowionym bio-kominkiem i obszernym narożnikiem, zdają się zapraszać do relaksu.

Niewielka łazienka za sprawą ergonomicznego układu funkcji i zrównoważonych proporcji, zdecydowanie zyskuje na swobodzie użytkowania. Ponownie zdecydowaliśmy się na pokaźne lustro i błyszczące powierzchnie lakierowanych mebli. Sufit podwieszany z ledowymi wnękami i wbudowanymi lampami intensywnie doświetla wnętrze. Duża wanna z parawanem i deszczownicą, spełnia też funkcję prysznica. W zabudowie meblowej znalazło się miejsce m.in. na pralkę. Blat został wykonany z wysokogatunkowego konglomeratu kwarcowego. Na ścianach natomiast pojawiła się hiszpańska glazura.

Sypialnia z obszerną, narożną szafą utrzymana została w odcieniach bieli i delikatnej, gołębiej szarości.