Śródmieście, 100m², 6 pokoi

powrót do realizacji

Oto nasz kolejny, świeżo oddany apartament, tym razem usytuowany w prestiżowym rejonie Warszawy jakim jest Powiśle. Mieszkanie o powierzchni  100m2 składa się z trzech sypialni, strefy dziennej z wydzieloną kuchnią oraz dwóch funkcjonalnych łazienek. Całość utrzymana jest w nowoczesnym duchu z silnymi wpływami stylu skandynawskiego. Mieszkanie zaprojektowane zostało dla świadomego architektonicznie małżeństwa i ich dwojga synów.

Priorytetem dla nas w porozumieniu z inwestorami, było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów wykończeniowych.  Mimo wszechobecnych chłodnych  barw pieczołowicie dobrane elementy wystroju składają się na całość przytulnego i ciepłego wnętrza. Minimalistyczna, nowoczesna kuchnia z dużym granitowym blatem została zaprojektowana, tak aby poprzez swoją ergonomię ułatwić przygotowanie posiłków. Część z drewnianym  blatem może również pełnić funkcję stołu, np. przy szybkim śniadaniu. Większość sprzętów została skrzętnie zabudowana, pozostawiając  wrażenie czystej i minimalistycznej bryły kuchni. Matowe wykończenie zabudów meblowych dodaje szlachetności i elegancji.

W holu zdecydowaliśmy się na zastosowanie lustrzanych frontów na szafach co optycznie dodaje głębi, a odbite światło dodatkowo rozświetla przestrzeń. Pozostałe ściany holu pokryte zostały metalicznym tynkiem dekoracyjny, który skrywa również drzwi do łazienki i części nocnej.

Łazienka z nieco ekstrawaganckim motywem patchwork’u i obłym wykończeniem frontów mebli swoją stylistyką przywołuje Danię lat 70’tych.  Zastosowanie fornirów dębowych dodaje ciepła, a obszerne lustro powiększa wnętrze i stwarza komfortowe miejsce do zadbania o urodę.

Druga łazienka utrzymana w podobnej stylistyce – to istne zderzenie kontrastów. Ciemne, rdzawe spieki kwarcowe zastosowane pod prysznicem i heksagonalne, wzorzyste płytki uspokojone zostały białą płaszczyzną zabudowy meblarskiej – co ciekawe również pokrytej spiekiem kwarcowym.

Obszerna strefa dzienna łączy ze sobą  strefę relaksu z jadalnią. Ważnym akcentem stylu skandynawskiego jest naturalne drewno. Trzymając się tej myśli duży nacisk postawiliśmy na dębową podłogę. Olejowanie deski wydobyło jej szlachetną naturę.

Centralnym elementem sypialni rodziców jest wykonane na zamówienie, tapicerowane łóżko z horyzontalnym wezgłowiem. Kluczowym elementem jest ukryta zabudowa meblowa, zaprojektowana pod indywidualne potrzeby Klientów.