Praga południe 85m², 4 pokoje, Avantgarde

Strona główna » Wybrane Realizacje » Praga południe 85m², 4 pokoje, Avantgarde
Drukuj Drukuj

Styl skandynawski ze szczyptą nowoczesności.

Takie założenia przyświecały projektowaniu prezentowanego apartamentu.

Klasyczne materiały; drewno, cegła, ceramika ścienna nawiązująca do kafli piecowych lub ciemnego kamienia oraz surowe ściany z nowoczesnymi detalami opraw oświetleniowych, składają się na zamierzony efekt wnętrza surowego, ale przyjaznego mieszkańcom.

Centralnym punktem mieszkania jest otwarta kuchnia z efektownym okapem, który prócz swojej funkcji użytkowej, optycznie oddziela kuchnię od salonu.
W salonie zmieniliśmy grzejnik, który ze wstydliwego, w substandardzie deweloperskim, stał się dominująca w tej przestrzeni wartością dodaną.
Korytarz to kwintesencja stylu – szare ściany z białymi drzwiami i listwami przypodłogowymi, podłoga z naturalnego drewna w formie szerokich desek i białe detale; oświetlenie i osprzęt elektryczny.

W 85m2 mieszkaniu, dzięki przemyślanym zmianom układu ścian, poza kuchnią, salonem i niezbędną komunikacją, udało się zaprojektować 3 funkcjonalne sypialnie, 2 garderoby i 2 łazienki.
Jedna z nich, bardziej przytulna, z naturalna cegłą rozbiórkową na ścianie, to idealna przestrzeń do relaksu w ciepłej kąpieli. Zróżnicowanie rodzajów oświetlenia daje możliwości dowolnego kształtowania nastroju w pomieszczeniu, od rozświetlonego laboratorium, po klimatyczne spa. Tutaj poza licznymi szafkami i schowkami udało się wygospodarować miejsce na pełnowymiarową pralkę schowaną w szafie. Bok meblowy oddzielający pralkę od wanny wykonano z wodoodpornego Corianu co daje gwarancję wieloletniego bezproblemowego użytkowania.

Druga łazienka to miejsce najczęstszej szybkiej kąpieli pod prysznicem, pełni również funkcję pierwszego wc.

W sypialniach, niektóre ściany zostały udekorowane tapetami, a w jednej z nich pojawił się również nowy, bardziej dekoracyjny grzejnik – mogący spełniać funkcję tablicy do ścieralnego markera, lub umożliwiający wsunięcie pod szkło dowolnej grafiki. Wymieniliśmy również parapety nad grzejnikami

Prezentowana realizacja to przykład klarownej idei konsekwentnie przeprowadzonej się przez szereg pomieszczeń i dający spójny charakter całego mieszkania.

POWRÓT DO REALIZACJI

Aktualności

  • Nasza najnowsza realizacja to 300 metrowy dom »
  • Oto nasz kolejny, świeżo oddany apartament, tym »
  • Nasza kolejna inwestycja to 3 pokojowe mieszkanie w »

Zapraszamy do kontaktu

(22) 266 83 10,

Posiadamy ubezpieczenie OC o numerze 2017-383500206 w firmie AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na kwotę 500 000 złotych.

Działamy razem z: https://wynajempracownikow.pl