Mokotów, 150m², 5 pokoi

powrót do realizacji

Poziom projektu i wykończenia prezentowanego apartamentu na warszawskim Mokotowie, jest efektem zrozumienia oczekiwań klienta i wypracowania wspólnego języka architektonicznego.

Motywem przewodnim dla wystroju całego mieszkania  jest naturalne, głównie europejskie drewno w naturalnej kolorystyce. W takich przestrzeniach nasi klienci czują się najlepiej i mają świadomość szlachetnego starzenia się tego materiału, za to dla projektantów i wykonawców, jest to wdzięczna materia o szerokich możliwościach zastosowania. Poza tym ustaliliśmy, że stawiamy na materiały trwałe, twarde, w miarę możliwości naturalne a w wyrazie szlachetne, stąd czarny granit w kuchni, wysokiej jakości gresy i spieki kwarcowe. Całość harmonijnie wypełnia, świadomie zastosowane, zróżnicowane oświetlenie, dodając pomieszczeniom charakteru i pozwalając się dopasować do aktualnego nastroju.

Apartament zaprojektowany został dla 4 osobowej rodziny (w tym dwoje nastolatków) i małego psa.

Wchodząc do mieszkania, naszym oczom ukazuje się obszerny holl zaakcentowany stylizowanymi  drzwi kuchennymi zamontowanymi na wyrazistej szynie. W obrębie strefy wejściowej znalazło się miejsce dla „niewidzialnej” szafy i garderoby, skrzyni na buty z siedziskiem, dalej duża część dzienna.. Obszerny salon podzieliliśmy na trzy strefy; jadalną, telewizyjną i wypoczynkową (sprzyjającą konwersacji i świadomemu słuchaniu muzyki). Poszczególne funkcje wydzieliliśmy przestrzennie przy pomocy ażurów i światła – dzięki temu, pozostając w kontakcie wzrokowym czujemy się jednocześnie komfortowo i przytulnie. Centralnie zlokalizowana została duża donica, w której hodowane będą storczyki, a odpowiednią ekspozycję zapewni dedykowane górne oświetlenie.

Poszczególne sypialnie zostały dostosowane do potrzeb i oczekiwań mieszkańców;

Wygodna sypialnia rodziców z jasną, przechodnią garderobą i łazienką, w której użyliśmy naturalnego teaku na podłodze i ścianach w zestawieniu z klasyczną bielą.
Pokoje dzieci; dziewczynki – bliżej natury z dużą ilością schowków, miejsc do czytania i nauki, z dobrym oświetleniem o regulowanym natężeniu, chłopca – bardziej industrialny, nie do końca jednak surowy, ale również funkcjonalny.

Dalej znalazł się pokój spełniający rolę gabinetu / biblioteki, a okazjonalnie pokoju gościnnego z dodatkową garderobą. Całość dopełnia łazienka dzieci z wanną i pralnia gdzie swoje „zaplecze” będzie miał pies.

Jest to przestrzeń autentycznie zaprojektowana i wyposażona „pod klucz”. Oprócz zmian budowlanych, instalacyjnych, montażu klimatyzacji, częściowo ogrzewania podłogowego, wykonania mebli na wymiar (również tapicerowanych), zakres naszych prac obejmował dobór i zamówienie mebli wolnostojących; sof, foteli, stolików, krzeseł, stołu w jadalni etc. Zainstalowaliśmy rolety rzymskie we wszystkich pomieszczeniach i moskitiery w oknach otwieranych, zajęliśmy się nawet zawieszeniem obrazów i telewizorów.

W takim przypadku klientowi pozostaje tylko przewiezienie garderoby i rzeczy osobistych, w związku z tym przeprowadzka jest możliwa w jeden dzień.
Dzięki koordynacji doboru mebli i uczestnictwu w zamówieniach mieliśmy możliwość zadbania o klarowność koncepcji wnętrz całego mieszkania.

Poprzez prezentację tej realizacji zachęcamy do myślenia o każdym mieszkaniu w sposób kompleksowy i spójny, namawiamy do powierzenia spraw budowy i wykończenia w ręce specjalistów. Wcześniej należy tylko poświęcić odpowiednią ilość czasu na rozmowy a architektem i ustalenie koncepcji, poza tym wszelkie troski związane z prowadzeniem prac pozostają po naszej stronie.

Zachęcamy do zwiedzania mieszkania w „wirtualnym spacerze”.

W sesji zdjęciowej zostały użyte hokery „Tonet”, fotel „EAMES – Chair EA 108” oraz „VIRTA – softshell” – dzięki uprzejmości firmy „ArcInteriors”.