Pakiety wykończeniowe

Pakiety wykończeniowe a oferta Deco Nova – co proponujemy?

Szanowny Inwestorze,

jako firma działamy na rynku nieprzerwanie już od 17 lat. Przez pewien czas posiadaliśmy pakiety wykończeniowe, ale zrezygnowaliśmy z tej formy prezentowania oferty. Dlaczego? Przede wszystkim nie chcieliśmy skazywać inwestorów na „pudełkowe”, gotowe rozwiązania. Nigdy bowiem nie zdarzyło nam się, żeby inwestor skorzystał w całości z jakiegoś pakietu –  nawet migrując materiały pomiędzy poszczególnymi opcjami pakietowymi.

„Ale przecież pakiety są w ofercie każdego architekta wnętrz…”

Pakiety są idealne sprzedażowo. Jest wiele firm, która pod górnolotnymi nazwami typu: „prestiż” czy „avangarde” kusi przyszłych inwestorów cenami rzędu 900 złotych za metr, obiecując „wykończenie pod klucz”. Handlowiec ma za zadanie po prostu sprzedać klientowi ofertę. Po pobieżnej analizie okazuje się jednak, że pakiet ten zawiera najtańsze produkty z linii znanych marek, że oświetlenie będzie podstawowe – wyłącznie w punktach developerskich, że…  No właśnie, i w taki sposób z pakietu wykończeniowego „prestiż” robi nam się – chciałoby się napisać – pakiet „maksymalnie niskim kosztem”. Ponadto na końcu może okazać się, że w ofercie nie uwzględniono wykończenia kuchni i szeregu innych rzeczy (za wszystko trzeba dopłacać). A Kuchnia to, jedno z  najbardziej kosztogennych pomieszczeń– chociażby z uwagi na sprzęt AGD czy meble w zabudowie.

pakiety wykończeniowe

Każdy ponadplanowy punkt elektryczny albo hydrauliczny to kolejne koszty. Sufit podwieszany czy dodatkowy mebel to już natomiast często „ekstrawagancja”, wybiegająca poza nawet najbardziej rozbudowany pakiet. Ponadto większość ofert w wycenie uwzględnia tylko jedną łazienkę. Oczywiście wszystkie takie kwestie wychodzą na etapie przed- lub posprzedażowym. Nie zapominajmy przy tym, że firma wykończeniowa musi znaleźć przecież ekipy do realizacji prac. I tak naprawdę tu dopiero zaczynają się schody.

Tanio, szybko, solidnie – w przypadku budowlanki są to niestety oksymorony. Decydując się – mimo wszystko – na takie rozwiązania, ponosisz nie tylko ryzyko niskiej jakości wykończenia, lecz także pękniętej hydrauliki czy uszkodzonej elektryki na etapie, na którym mieszkanie jest już wykończone.

Jeśli nie pakiety wykończeniowe, to co?

No dobrze, trochę postraszyliśmy – ale nie taką mieliśmy intencję. Więc co zamiast pakietów?  Proponujemy naszym klientom bardzo transparentny kosztorys. Już na niezobowiązującym spotkaniu możemy określić sobie budżet i jeśli uznamy, że nie będziemy w stanie wykończyć Twojego mieszkania w tej kwocie, to nie będziemy Cię namawiać na projekt wnętrza naszego autorstwa. Chcemy wykańczać mieszkania projektowane przez nas. Nie jesteśmy biurem stricte projektowym, skupiającym się na samym rysowaniu.

Gdy budżet względem zakresu prac i materiałów będzie realny, a Ty zdecydujesz się na współpracę z nami – zaczniemy realizować projekt, którego częścią jest kosztorys. W kosztorysie będzie wyspecyfikowany każdy element i każdy materiał (np. piekarnik, model, cena netto/brutto, czy też koszt szafki w przedpokoju, którą wykona stolarz). Nie otrzymasz kosztorysu, gdzie będzie podana wyłącznie cena z metra gdyż finalnie podpiszemy umowę, której jednym z elementów będzie kosztorys i będzie to pełna kwota, jaką zapłacisz za prace wykończeniowe oraz materiały. Jeśli nie skalkulowaliśmy czegoś dobrze (np. mylnie oszacowaliśmy ilość gładzi), to dopłacimy różnicę ze swoich pieniędzy. Ewentualne dopłaty do kosztorysu wynikają z rzeczy, które domawia się w trakcie realizacji lub co do których zmieniany jest asortyment.

Ceny za alternatywę pakietów

Ile to ostatecznie kosztuje? Jeśli będziesz mieć czas na weryfikację cen poszczególnych pozycji, to zobaczysz, że nasza marża na produktach nie przekracza 10%. Zarobimy pewnie 15%, może 20%. Wynika to z cen, które uzyskujemy u naszych stałych dostawców za zakupy hurtowe, realizowane przez wiele lat. Czy 10% marży to jest dużo? Miej na uwadze, że:

  • wszystko organizujemy i dowozimy na miejsce,
  • robimy to wraz z naszymi sprawdzonymi ekipami,
  • bazujemy na wieloletniej wiedzy i doświadczeniu (dlatego właśnie usunęliśmy z oferty gotowe pakiety!),
  • a koniec wszystko wysprzątamy…
  • … i udzielimy gwarancji na 2 lata!

Jeśli Ty, drogi Inwestorze, miałeś do czynienia z remontem we własnym zakresie, to zapewne znasz odpowiedź na powyższe pytanie. Jeżeli jednak masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości w kwestii alternatywy dla pakietów, zadzwoń do nas.

Na koniec krótka notka. Ten artykuł, jako jedyny z dostępnych na stronie, pisał sam właściciel firmy – osoba, która za Twoją inwestycję będzie odpowiadać z imienia i nazwiska. Osoba, która prowadzi działalność gospodarczą od 17 lat i odpowiada swoim majątkiem za powierzone jej pieniądze na inwestycje. Gdybyśmy  chociaż jedną inwestycje w jakiś sposób poprowadzili źle to Internet byłby bezwzględny. 🙂

Zadzwoń, jeśli masz dodatkowe pytania.

Adrian Kłos

FAQ

Czy sprzęt AGD mogę kupić we własnym zakresie?

Tak, prosimy tylko o dostarczenie go w określonym momencie, tak aby stolarz mógł dokonać stosownych pomiarów.

Co w sytuacji, gdy materiały znajdę samodzielnie, w niższych cenach?

Wtedy będziemy rozmawiać, nie zamykamy się na negocjacje. Pamiętaj tylko o jednej rzeczy: często sklepy dają niskie ceny na pojedyncze produkty, nie mając ich w swojej ofercie i licząc na to, że klient kupi zamiennik.

Czy w kosztorysie możecie uwzględnić także aranżacje?

Tak, na życzenie klienta doposażamy wnętrze także w elementy użytkowe czy dekoracyjne.