Jak mierzyć firanki?

Firanki
Strona główna » Porady » Jak mierzyć firanki?
/ / Drukuj Drukuj

Firanki to ponadczasowy element wykończenia zarówno salonu, jak i jadalni czy pokoju dziecięcego. By prezentowały się efektownie, pamiętać należy nie tylko o dopasowaniu ich do stylu, w jakim zostanie zaaranżowane dane pomieszczenie, lecz także o określeniu potrzebnej nam ilości materiału i stosownym marszczeniu czy drapowaniu.

Firanki

Jakie firanki wybrać?

Na samym początku zastanówmy się nad kwestiami takimi, jak:

  • Czy firanki mają pełnić funkcję wyłącznie dekoracyjną czy będziemy je także wykorzystywać do zasłaniania okien?
  • Czy chcemy, by sięgały one tylko do parapetu czy aż do podłogi?
  • Jaka jest długość naszego karnisza, w jaki sposób zawiesimy na nim firanki i jak suto mają być one marszczone lub drapowane?

Jak dopasować firanki?

Kupując firanki na metry, pamiętajmy o uwzględnieniu nie tylko długości karnisza, lecz także ilości potrzebnej do wykonania ewentualnego marszczenia czy drapowania. Pomóc może nam tutaj dobranie odpowiednie długości taśmy marszczącej. W sklepach spotkać możemy się zarówno z tymi uniwersalnymi, w przypadku których samodzielnie decydujemy o stopniu gęstości marszczenia, jak i na przykład wersją na potrójne zakładki, do wykonania której potrzebować będziemy trzykrotnej długości karnisza.

W przypadku kolorowych firanek czy drukowanej woali, których szerokość wynosi zwykle 150 centymetrów, należy kupić tyle tkaniny, ile wynosi odległość od karnisza do parapetu czy podłogi, pamiętając, że ilość brytów jest uzależniona zarówno od długości karnisza, jak i gęstości marszczenia.

Jeżeli nie chcemy tracić czasu na samodzielny wybór i mierzenie firanek, możemy zlecić to zadanie sprawdzonej firmie wykończeniowej, jak Deco Nova. Pracujący w niej fachowcy zajmują się nie tylko tworzeniem pełnego projektu wnętrza, lecz także zarządzaniem harmonogramem prac oraz zamówieniami i transportem materiałów.

Zobacz także:

Aktualności

  • Nasza najnowsza realizacja to 300 metrowy dom »
  • Oto nasz kolejny, świeżo oddany apartament, tym »
  • Nasza kolejna inwestycja to 3 pokojowe mieszkanie w »

Zapraszamy do kontaktu

(22) 266 83 10,

Posiadamy ubezpieczenie OC o numerze 2017-383500206 w firmie AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na kwotę 500 000 złotych.

Działamy razem z: https://wynajempracownikow.pl