Architekt wnętrz Warszawa

Architekci wnętrz – Warszawa i okolice

Deco Nova działa w obszarze architektury wnętrz od roku 2003. Przez ten czas zdobyliśmy bogate, wszechstronne doświadczenie w projektowaniu. Jednocześnie pracownicy firmy nieustannie poszerzają swoją wiedzę, by jak najlepiej świadczyć usługi dla inwestorów z Warszawy i najbliższych okolic. W każdym realizowanym projekcie dajemy z siebie 100% zaangażowania, dopracowując go w najmniejszych detalach.

Stolica jest tym miejscem na mapie kraju, w którym prowadzimy działalność jako architekci. Tu jest cała nasza logistyka, tutaj też mamy sprawdzonych, zaufanych i kompetentnych podwykonawców. Osobom decydującym się na zakup lokali mieszkalnych i domów pomagamy wykreować funkcjonalne, estetyczne, bezpieczne i zgodne z obecnymi trendami wnętrze.

Zobaczmy, jak przebiega współpraca oraz jaka jest cena za usługę.

architekt wnętrz warszawa

Projektant/architekt wnętrz: kim jest?

Inwestorom, którzy jeszcze nie współpracowali z biurem architektonicznym, przybliżymy pokrótce nasze działania. Kim właściwie jest projektant wnętrz i dlaczego warto go zatrudnić?

Jest to osoba, wykształcona w dziedzinie projektowania i aranżowania użytkowych pomieszczeń. Jej działania zmierzają do tego, aby urządzanie wnętrza jak najlepiej spełniały oczekiwania osób z nich korzystających. Połączenie kompleksowej wiedzy i zdobywanego latami doświadczenia skutkuje:

 • znajomością wielu stylów aranżacyjnych oraz bieżących trendów w dziedzinie wystroju wnętrz,
 • wyczuciem w doborze barw, oświetlenia i wszelkich elementów wyposażenia,
 • znajomością licznych tworzyw konstrukcyjnych i materiałów wykończeniowych – łącznie z ich jakością oraz cenami w sklepach i hurtowniach w Warszawie,
 • kreatywnością i innowacyjnym podejściem – przydatnym, gdy w grę wchodzi np. urządzenie nieustawnego pokoju albo pomysłowe zaaranżowanie niewielkiej kawalerki,
 • sporą empatią i umiejętnością rozmawiania z klientami, aby w jak najlepszy sposób wesprzeć ich w realizacji marzeń o idealnym mieszkaniu.
projektant wnętrz warszawa

Rynek mieszkaniowy – Warszawa

W ostatnich latach zgłasza się do nas sporo klientów. Nic dziwnego – nowe mieszkania powstają w mieście w mgnieniu oka. Według raportu portalu rynekpierwotny.pl , pod koniec 2020 roku Białołęka oraz Mokotów przodowały w liczbie realizowanych inwestycji mieszkalnych. Również na Pradze-Południe i Pradze-Północ można zaobserwować sporo nowości mieszkaniowych.

Decyzja o zakupie nowego mieszkania często podyktowana jest chęcią sensownego ulokowania gotówki. Dziś, gdy bankowe lokaty są nisko oprocentowane, inwestycja ta wydaje się najlepszym sposobem na to. Ponadto powiększa się grono osób, poszukujących kontaktu z naturą. Decydują się one na zakup lokum na obrzeżach Warszawy i w bardziej zielonych dzielnicach miasta. Ogromną popularnością cieszą się też apartamenty z własnym ogródkiem czy sporym tarasem. W takiej dodatkowej przestrzeni można zaaranżować miejsce do wypoczynku, a nawet mały warzywniak.

Warto zauważyć, że w ubiegłym roku ceny mieszkań w stolicy nieznacznie zaczęły maleć (raport morizon.pl nt. rynku nieruchomości w okresie styczeń-czerwiec 2020 ). Spadek o około 1,2% nie jest może spory, ale osoby marzące o własnym lokum nie chcą ryzykować kolejnego wzrostu cen. Mając na uwadze fakt, że mieszkanie da się kupić taniej, decydują się – idąc za ciosem – zatrudnić architekta wnętrz do jego urządzenia. Co warto wiedzieć, zanim nawiąże się taką relację biznesową? Jak ustalany jest cennik osoby, oferującej usługi projektowania?

architekci wnętrz warszawa

Współpraca z projektantem – jak wyglądają jej poszczególne etapy?

W Deco Nova mamy wypracowany sposób, aby jak najlepiej wspierać klientów i jak najefektywniej realizować powierzone zadania. Dobrze zaplanowana współpraca to podstawa. Jak wyglądają poszczególne jej etapy?

Etap 1: Nawiązanie kontaktu

Inwestorzy mogą do nas zadzwonić, napisać wiadomość mailową lub skontaktować się przez formularz. Następnie umawiamy się na wstępną, darmową konsultację  – w dogodnym dla obu stron terminie. Przed spotkaniem prosimy o wypełnienie arkusza preferencji inwestora. Pozwala to lepiej określić wymagania względem nowego mieszkania, a nam pomaga zaproponować najlepsze, optymalne rozwiązania.

Etap 2: Bezpłatna konsultacja wstępna

Służy temu, by rozważyć wszelkie pomysły na aranżację mieszkania inwestora. Pomocny jest tutaj wypełniony wcześniej arkusz. Przydają się także rzuty wszelkich pomieszczeń, uzyskane od dewelopera. Na tym etapie ustala się już:

 • gdzie mają znajdować się poszczególne pomieszczenia,
 • jak będą przebiegały instalacje w mieszkaniu,
 • czy i ewentualnie które ściany działowe mają zostać zburzone,
 • jak rozmieścić meble oraz wyposażenie.

Podczas konsultacji często pada pytanie o cenę usługi architekta w Warszawie. Informujemy wówczas:

 • ile kosztuje sam projekt,
 • co zawiera,
 • od czego zależy ostateczny cennik.

Jesteśmy w stanie określić, co realnie możemy zrealizować dla klienta – bazując na ustaleniach i wstępnych założeniach budżetowych.

Jeżeli inwestor jest zdecydowany podjąć współpracę z architektem wnętrz, podpisujemy zamówienie na projekt.

Etap 3: Projekt + wizualizacja

Biorąc pod uwagę dotychczasowe ustalenia, przygotowujemy trzy koncepcje projektowe: układ funkcjonalny poszczególnych pomieszczeń. Uwzględniają one rzuty wszystkich elementów we wnętrzu i rozmieszczenie proponowanego wyposażenia (ewentualnie zmodyfikowany rozkład ścian). Inwestor wybiera jedną z koncepcji. Na tym etapie zalecamy klientowi, by poszukał inspiracji aranżacyjnych:

 • w magazynach wnętrzarskich,
 • na Pintereście,
 • na serwisach typu Homebook.pl.

To pozwoli wytyczyć kierunek dalszych działań.

Etap 4: Wizyta w kupionym mieszkaniu/domu w Warszawie

Ten etap ma na celu ostatecznie upewnienie się – już na miejscu, w lokum – czy wszystkie dotychczasowe założenia mają szansę zostać zrealizowane. Dokonujemy ostatnich niezbędnych pomiarów u klienta. Robimy zdjęcia przestrzeni, pomocne w dalszej realizacji projektu wnętrz. To dobry moment, by wprowadzić do całej koncepcji ewentualne korekty bądź kosmetyczne poprawki. Inwentaryzacja pozwala nam również prawidłowo wycenić dalsze nasze prace. Jako architekci wnętrz potrzebujemy bowiem znać specyfikę przestrzeni, którą będziemy uzupełniać zabudową, robioną na wymiar. Na tej podstawie kształtuje się końcowy cennik za usługę.

Etap 5: Kosztorys prac

Tutaj wraz z inwestorem wybieramy materiały, jakie będą użyte do wykańczania jego mieszkania bądź domu. Testujemy próbki i gościmy w wybranych sklepach. Ustalamy, co ostatecznie znajdzie się w nowym lokum. Dotychczas zgromadzone informacje pozwalają nam sporządzić kosztorys, w którym uwzględniamy:

 • wszystkie wybrane tworzywa oraz materiały,
 • ich dokładną ilość/liczbę i cenę każdego,
 • koszt wszelkich prac – np. stolarskich (wykonanie mebli na zamówienie, pod wymiar),
 • cenę robocizny.

W ten właśnie sposób możemy stwierdzić, jaka będzie cena za usługi architekta wnętrz – czyli kwota, obejmująca projekt oraz jego wykonanie.

Etap 6: Dokumentacja techniczno-wykonawcza

W tym kroku przygotowujemy dla klienta zwymiarowany i należycie opisany projekt. Na jego podstawie inwestycja będzie następnie wykańczana przez wykwalifikowane ekipy. Architekt wnętrz  tworzy ten projekt z należytą skrupulatnością, aby uniknąć błędów i zagwarantować poprawną realizację prac wykończeniowych.

Etap 7: Nadzór architektoniczny przy wykańczaniu

Nasza współpraca z klientem nie zamyka się w momencie oddania mu projektu. Zapewniamy wsparcie aż do ostatnich działań ekip w lokum klienta. Angażujemy do tych prac pewne, doświadczone firmy i czuwamy nad realizacją. Inwestor jest zatem zwolniony z konieczności pilnowania, czy wszystko przebiega jak należy i zgodnie z planem. Do chwili zdania gotowego mieszkania/domu jesteśmy do usług i dyspozycji klienta.

Dlaczego warto zaufać architektom z Deco Nova?

Przede wszystkim dlatego, że zajmujemy się projektowaniem, aranżowaniem i wykańczaniem wnętrz od kilkunastu lat. Wiemy, jak to zrobić, aby uniknąć pomyłek. Dzięki nam inwestor nie musi poświęcać swojego cennego czasu na poszukiwanie ekip i materiałów, wykonywanie pomiarów oraz samodzielne remontowanie. Ponadto cena za projekt oraz realizację jest rozsądna.  Dostosowujemy ją do realiów i do budżetu, jakim dysponuje klient.

Decydując się na współpracę z projektantem, zyskuje się:

 • perfekcyjne dostosowanie lokum w wyjściowym stanie deweloperskim do potrzeb inwestora,
 • 3 spersonalizowane koncepcje tego, jak ma prezentować się układ wnętrz – z nich klient wybiera następnie jedną,
 • realistyczną, profesjonalną wizualizację – pokazującą, jak będzie wyglądało mieszkanie po ukończeniu współpracy z nami,
 • pomoc i merytoryczne wsparcie na każdym z wymienionych wyżej etapów,
 • gwarancję, że wszelkie zastosowane rozwiązania spełniają wymogi bezpieczeństwa w wielu aspektach (budowlane, materiałowe itd.),
 • ostateczny rezultat w formie gustownie urządzonego, eleganckiego i w pełni funkcjonalnego lokum.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wybranymi projektami , realizowanymi dla klientów z Warszawy i okolic!

Architektura wnętrz – jakie są koszty usługi?

Inwestorzy zwykle wahają się nieco, zanim ostatecznie zdecydują się na współpracę z projektantem. Mając to na uwadze, na wstępie umawiamy się zawsze na wspomnianą wyżej bezpłatną konsultację. To spotkanie do niczego nie zobowiązuje. Po nim można podjąć decyzję, czy chce się zatrudnić architekta wnętrz. Rozmowa ta nam pozwala lepiej zrozumieć oczekiwania potencjalnego klienta i wyjść z propozycjami ciekawych, spersonalizowanych rozwiązań z zakresu aranżacji. A jaki cennik na usługi architekta wnętrz obowiązuje w stolicy?

Gdy inwestor zdecyduje się nas zatrudnić, na podstawie rozmów z nim jesteśmy w stanie zaproponować stawkę, adekwatną do wszelkich ustaleń. Klienci często pytają: jaka jest cena za metr? Odpowiadamy: 229 zł brutto za m2 – tyle kosztuje podstawowy projekt (cena ta może być niższa w przypadku rezygnacji inwestora z wizualizacji 3d, pracujemy wtedy na modelu i koszt projektu wynosi 189 złotych za metr). W cenie uwzględniono dokumentację projektową i wizualizacje większości pomieszczeń. Jeśli chodzi o pozostałe koszty, ich wysokość zależy od ustalonego zakresu działań oraz materiałów, jakie wybrano. Dlatego właśnie nie podajemy cennika na naszej stronie. Każde mieszkanie jest przecież inne (powierzchnia, ustawność), a zainteresowani współpracą mają indywidualne oczekiwania. Zakres wykonywanych przez nas prac jest więc zróżnicowany – zależnie od aktualnie realizowanego projektu.

Uwaga! Nie zapomnieliśmy też o bonusie dla naszych klientów. Jako gratis możemy zapewnić odbiór nowego lokum. Zapraszamy serdecznie do kontaktu  z naszym biurem. Umówimy się na konsultację w najbliższym możliwym terminie. Chętnie zaprojektujemy mieszkanie lub dom – w Warszawie albo w jej okolicy!